בית הבד של פרג

בית הבד של פרג

שמן זית הוא אחד ממטעמי החיים, משבח כל מאכל ומוסיף הנאה גדולה וגוון לכל סעודה. לתבליני פרג סדרה איכותית ועטורת שבחים של שמני זית מזנים שונים וזן מעורב שמשלב בין מספר זנים ביחד. הייחוד של שמני זית פרג מתחיל בתהליך הייצור החדשני של שמני הזית בבית הבד הירוק הראשון בארץ השוכן בקיבוץ גלאון סמוך לקרית גת בדרום הארץ. שמן זית שמגיע מבית בד ירוק - ללא תוספת חומרים כימיים וללא חימום. בית הבד של תבליני פרג עובד בשיטה ירוקה וכל תהליך המסיקה נעשה ללא מגע יד אדם. בית הבד ירוק ואינו פוגע באיכות הסביבה, ולמעשה מנצל את האנרגיה מהזיתים באמצעות תנור מיוחד שמחמם את המים המשמשים בתהליך הפקת השמן, כאשר חימום המים נעשה על ידי שריפת הגפת (תוצר לוואי של סחיטת הזיתים). בתהליך הפקת השמן מתקבלים שמן, אקאר (נוזל המים של הזית) והגפת. האקאר עשיר באנטי אוקסידנטים (נוגדי חמצון) ומשמש להשקיה של מטעי הזיתים. בבית הבד של שמן הזית מקפידים על טריות והזיתים מגיעים עד 12 שעות לבית הבד מרגע שסיימו לבצור אותם.
שמן הזית של תבליני פרג כבש את ליבם של שופטים בינלאומיים כשהשתתף בתחרות שמן הזית הבינלאומית terra olivo 2012. 
בתחרות היו נציגים מארגנטינה, ספרד, יפן, איטליה, אורוגווי, אמריקה ועוד ובמהלכה, קטף שמן הזית של פרג כ-9 מדליות זהב על שמן הזית ופרג נבחרה ליצרנית שמן הזית מזן "ברנע" הטוב ביותר בישראל. 

להזמנת שמן הזית ראשון המסיק במחיר מבצע מיוחד עד הבית התקשרו עכשיו :035533896

 


שמן זית – אנרגיה בריאותית
שמן הזית מתאים לבישול, טיגון ואפיה משתלב עם סלטים, חביתות, פשטידות, בשרים, מאכלי קדרה ועוד מטעמים ועשיר בסגולות בריאותיות. שמן הזית מכיל חומצות שומן חד-בלתי-רוויות רבות, כאשר העיקרית היא החומצה האולאית (מקבוצת האומגה 9) אשר ידועה ביתרונותיה הרבים המונעים תחלואות לב וכלי דם, סוגי סרטון רבים והקטנת הסיכוי למחלות קוגנטיביות שונות הקשורות לגיל. בנוסף לחומצה האולאית ניתן למצוא מרכיבים שונים בשמן הזית כמו, פיטוסטרולים, וויטמין E, ופנולים המשפיעים לטובה על המערכות השונות בגוף ומפחיתים סיכון לסרטן השד, סרטון הערמונית ועוד. לא בכדי מוגדר שמן הזית כמזון פונקציונאלי וקיים כמרכיב עיקרי בדיאטה הים תיכונית זה אלפי שנים. מחקרים הראו שהדיאטה הים תיכונית המקפידה על בישול וטיגון בשמן זית, הוספת שמן זית כתיבול לסלטים ומאכלים שונים ושימוש בזית הכבוש שתוספת מאכל תורמת לאריכות ימים והקטנת סיכון לתחלואות שונות.
שמן זית פרג – תטעמו את הייחוד ואת האיכות
שמני הזית של פרג איכותיים מאוד ובטעמם ניתן להרגיש את העבודה הרבה שהושקעה בהכנתם עד השגת התוצאה הטובה ביותר של טעם מעודן. שמן הזית הינו של פרג שמן זית כתית מעולה, מיוצר בכבישה קרה וחמיצותו עד 0.8% (רמת חמיצות זו נחשבת לכתית מעולה) בעל תווית איכות של מועצת הזיתים.


רוצים לדעת כיצד לבחור שמן זית נכון?... כנסו

הזנים של שמני זית פרג 

ישנם זנים שונים של זמני זית הנבדלים זה מזה בטעם. תוכלו לנסות את מגוון הזנים ולבחור את הזן המועדף עליכם או לבחור בבלנד שהינו שמן הזית הקלאסי של פרג שמשלב בין מספר זנים בבקבוק אחד.

קורונייקי
זן מאוזן, טעמו מזכיר עגבניות ירוקות קצוצות. מוצאו בכריתים אשר ביוון. זן זה של שמן זית מתאים מאוד לתיבול סלטים. הוא פירותי ביותר עם עשבוניות מאוזנת עם סיומת ארוכה.

ארבקינה
זן פירותי, טעמו מזכיר תפוחים ירוקים ואהוב מאוד על קונדיטורים. כמו כן, משמש כתחליף נפלא ובריא למרגרינה וחמאה. כמעט ללא חריפות. (”המרגרינה הבריאה”).

פיקואל
זן פירותי מאוד, מזכיר חמאה ממוסת. טעמו עדין במיוחד. מתאים לאוהבי שמן זית, ללא טעם חזק של שמן זית.
מתאים מאוד ובריא לטיגון!

סורי
זן הרווח בארץ ישראל שמקורו בצור אשר בלבנון טעמו מודגש ביותר בעל דומיננטיות מאוזנת עם סיומת ארוכה המתאימה לתיבול סלטים, חומוס ואנטי פסטי. (שמן זית אסלי).

לאצ’ינו
זן פירותי מאוד, טעמו של שוקולד נוגט. מתאים מאוד לאפיית עוגות ופאי תפוחים.
ריחו מזכיר שוקולד אגוזים ותפוחים ירוקים והינו בעל ארומה יחודית וממכרת.

ברנע
זן ארצישראלי אשר פותח ע”י פרופסור שמעון לביא. טעמו חזק ועשבוני המזכיר עשב ירוק קצוץ עם חריפות עדינה. גם הזן הזה אהוב ביותר על השפים הישראלים, עשיר בפירותיות ועשבוני מאוד עם
סיומת ארוכה.  
  
                                                                                                                                
Copyright © 2021 all rights reserved | נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות