שמן זית של פרג זכה ב-9 מדליות זהב

שמן זית של פרג זכה ב-9 מדליות זהב

 הפרס הראשון בו זכתה שמן זית פרג, הוא פרס בקטגורית שמן זית מסוג ברנע, כאשר התנאי להשתתפות בכל קטגוריה הוא השתתפות של מינימום 5 שמני זית ישראלים בקטגוריה. בנוסף, זכתה תבליני פרג, במדלית Grand Presitge Gold - מדליה מהדירוג הגבוה ביותר, המוענקת לשמני זית שהציון שלהם בתחרות הוא מעל 85 נקודות.        
אליפות של שמן זית
האולימפיאדה בלונדון היא הזדמנות לבחון את האלופים בתחרויות דומות בעולם הקולינארי. מי המייקל פלפס של שמני הזית? 

במדינה כמו שלנו, מדובר בענף תחרותי לא פחות משחייה, התעמלות אמנותית או קפיצה לרוחק. אם בארצות אחרות מטפחים את נדיה קומונצ'י הבאה, אצלנו מגדלים באהבה ומסירות בתי בד חדשניים.
תעשיית שמני הזית המקומית רוחשת  אקשן בלי הפסקה, ושלל מותגים מתחרים מדי שנה על תארי אליפות מרשימים מאיכות הייצור דרך הטעם המשובח ועד האריזה המהפנטת. 
חברת תבליני פרג, שמציעה שני שמני זית איכותיים, קטפה 9 מדליות זהב. כבוד ישראלי בקנה מידה בינלאומי.

מי שמן הזית הטוב ביותר?
החל משנת 2010 יוזמים מארגנים מתחום שמן הזית הישראלי, ועידה בינלאומית, שעד כה הסתיימה בהצלחה רבה. השנה הורחבה המתכונת של הועידה, וארגון ה IOC (International Olive Oil) שולח נציג בכיר מטעמו לאירועים הבינלאומיים הנערכים בישראל - שבוע שמן הזית טרה אוליבו.
הועידה והתחרות הן נכס לקהילת שמן הזית הישראלית, ואלה מיועדות לקהל המקצועי: חוקרים, מגדלים, משווקים, קניינים של רשתות שיווק, תזונאים ודיאטנים, שפים ומסעדנים, כתבי מזון וכן הקהל הרחב שמתעניין בתעשיית שמן הזית הישראלי האיכותית ובשמן הזית החדש שיתארח במטבח.

במסגרת האירועים, נערכת תחרות שמן הזית הבינלאומית - TERRAOLIVO. זוהי אחת התחרויות החשובות בתחום. מאות סוגי שמני זית כתית מעולה משתתפים בתחרות הזו ומתמודדים על התואר הנחשק. 
השנה הגיעו לתחרות משתתפים ממדינות רבות עם שמני זית כתית מעולה. התחרות התנהלה בהתאם לעקרונות הטעימה של ה IOC העולמי, ושופטים בועידת שיפוט שהורכבה מנציגים מומחים בתחום שמני הזית ממספר מדינות, העניקו ציונים, פרסים ומדליות לשמני הזית הטובים ביותר. הפרסים חולקו לפי קטגוריות, כאשר לכל קטגוריה נקבעו תנאים להשתתפות בה.
השנה, עלו על דוכן המנצחים של טרה אוליבו 2012, שמן הזית של תבליני פרג שגרף מספר פרסים אשר הובילו את שמן הזית למקום של כבוד מבין 408 המתחרות מרחבי העולם (17 מדינות שונות, ביניהן ספרד, איטליה, פורטוגל, ארגנטינה, צ'ילה, ארה"ב, יוון, אורוגוואי, קרואטיה ומרוקו) ששלחו דוגמאות של שמני זית כתית מעולה לתחרות הנחשבת. 
התחרות נערכה במלון קראון פלאזה בירושלים, והסתיימה בטקס גאלה מפואר בו הוענקו הפרסים למתחרות השונות. השנה הושקעו בתחרות ובשבוע שמן הזית הבינלאומי קרוב לחצי מליון שקל בעיקר לקידום האירוע בחוץ לארץ, אירוח שופטים ומובילי דעת קהל  מהעולם וכולי.

הפרס הראשון בו זכתה שמן זית פרג, הוא פרס בקטגורית שמן זית מסוג ברנע, כאשר התנאי להשתתפות בכל קטגוריה הוא השתתפות של מינימום 5 שמני זית ישראלים בקטגוריה.
בנוסף, זכתה תבליני פרג, במדלית Grand Presitge Gold - מדליה מהדירוג הגבוה ביותר, המוענקת לשמני זית שהציון שלהם בתחרות הוא מעל 85 נקודות. ניתן לראות עליה באיכות השמן זית הישראלי, שכן בשנה שעברה חולקו 2 מדליות בלבד, ואילו השנה הוענקו 13.
שמן הזית של פרג כתות מעולה בעל ארומה מיוחדת המזכירה טעמים עשבוניים המאפיינים את פירות הזית הצעירים. שמן הזית של תבליני פרג הינו בעל אחוז חמיצות הנמוך מ-0.8% והוא נמכר בבקבוקים מיוחדים שעוצבו ויוצרו באיטליה במיוחד עבור תבליני פרג. בית הבד של פרג ירוק, ידידותי לסביבה ומודרני ומייצר 250 טון שמן זית.

        
Copyright © 2019 all rights reserved | נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות