תבלינים לחורף חם ובריא

תבלינים לחורף חם ובריא

לתבלינים רבים תכונות מרפא וכן חיזוק המערכת החיסונית והקלה על סימפטומים רבים המאפיינים במיוחד את תקופת החורף כגון הצטננות, שיעול וכאבי ראש. ניתן לשלב את התבלינים בתבשילי חורף ובחליטות לתה.    
לתבלינים רבים תכונות מרפא וכן חיזוק המערכת החיסונית והקלה על סימפטומים רבים המאפיינים במיוחד את  תקופת החורף כגון  הצטננות, שיעול וכאבי ראש.

ניתן לשלב את התבלינים בתבשילי חורף ובחליטות לתה. 

תכונות תבליני החורף:

אזוב (זעתר)
מתכונותיו: מכייח (הצטננות, שיעול), מחטא, מרגיע את דרכי העיכול (בחילות, כאבי בטן, תולעים בבטן), מעודד הזעה, מקל על כאבי ראש, מסייע לטיפול בכאבי אוזניים. לשימוש: עלי הצמח הטרי, שמן אתרי זעתר.
אזוביון (לבנדר)
מתכונותיו: אנטי בקטריאלי, אנטיספטי, מרגיע, מרומם מצב רוח, ממריץ את המערכת החיסונית, מנקה רעלים, מסייע להרגעת התכווצויות ועוויתות, יעיל לעצירת דימום, מעודד התחדשות תאים (טוב לטיפול בפצעים וחתכים), מעולה לכוויות. לשימוש: עלים, פרחים, שמן אתרי לבנדר. 
בבונג (קמומיל)
מתכונותיו: אנטי דלקתי (יעיל לריפוי דלקות: בעיניים,באוזניים , בפרקים) מכיל חומר אנטי היסטמינים (מקל תגובות אלרגניות) בעל תכונות הרגעה חזקות ולכן עוזר בבעיות שינה, לחץ נפשי, התנהגות היפראקטיבית (תה קמומיל), התכווצויות שרירים (אמבט קמומיל). הצמח פועל כמשכך כאבים (גזים, כאבי בטן, כאבי ראש) וטוב לריפוי כוויות. לשימוש: פרחים, שמן אתרי קמומיל.
זנגביל (ג'ינג'ר)
מתכונותיו: מכייח (להתקררות ולשיעול), ממריץ , מיבש (טוב לטיפול בנזלת, ליחה), מעודד הזעה (מועיל לטיפול בזיהומים בגוף), יעיל בהורדת נוזלים ובחימום הגוף (יעיל לטיפול בשפעת, דלקת גרון). נוגד גזים במעיים מעורר את האש המעכלת ולכן טוב להגברת פעילות מערכת העיכול. טוב לשיכוך בחילות (גם בחילות בוקר של היריון) והקאות ולהרגעת הבטן אחרי אכילה מוגזמת. לשימוש: קנה שורש טרי (מגביר זיעה יותר מהאבקה), אבקה (מחממת ומיבשת יותר מהקנה הטרי ולכן יש לה יכולת לכייח ולהמריץ גדולה יותר).
זית
בכל חלקי העץ ובכלל זה בעלים ובפירות קיים חומר בשם אולרופאין  (Oleuropin), אשר מגן על העץ מפני מחלות ומסב לו ארוכות ימים. החומר הזה מקנה את המרירות לזיתים ובה בעת הופך את עלי הזית 'לבית מרקחת'. תכונותיהם: אנטי - בקטריאליים (מעולים במלחמה נגד חיידקים שמסוגלים להתמודד בהצלחה עם אנטיביוטיקה), אנטי ויראליים - (יעילים לטיפול בדלקות, בזיהומים ובמחלקות זיהומיות), מחטאים - נפלאים לטיהור הדם, לטיפול בטרשת עורקים, להתקררות, שפעת, ובעיות בדרכי הנשימה. האולרופאין נפלא לחיזוק המערכת החיסונית (זוכרים את ההמלצות לשתות 2 כפות שמן זית משובח בכל בוקר...?) והופך את שמן הזית לשמן שמסייע לשחרר עצירות ולטפל בבעיות מעיים שונות. לשימוש: עלי זית, זית, שמן זית בכבישה קרה.
כורכום
תכונותיו: משפר את זרימת הדם, ממריץ את התחדשות ויצירת רקמות דם חדשות (מתאים לחבישת פצעים וחתכים), אנטיביוטי טבעי, מאזן את חילוף החומרים בגוף (הן ממריץ והן מאט - לפי הצורך של הגוף). בהיותו מחסל בקטריות סדרתי הוא טוב מאוד בעבור אנשים שנוטים לחלות בצורה כרונית. יעיל לטיפול בדלקות ובבעיות ריאומטיות. מסייע לשיפור פעולת מעיים ומחזק את תהליך העיכול. לשימוש: אבקת כורכום.
קינמון
קינמון הוא תבלין נפוץ, בעיקר במאפים ועוגות. פעילותו של קינמון מחממת, אנטי ספזמוטית (מרפה עויתות), משחררת את הקיבה (נוגד גזים) ואנטי ספטית. 
ציפורן
ציפורן יעילה למצבי בחילה, הקאות וגזים וכן לעודד פעילות במערכת העיכול. ל ציפורן יכולות אנטי ספטיות, מחטאות, חזקות מאוד וכן יש ל ציפורן פעילות מרדימה קלה ולכן היא יעילה למצבים של כאבי שיניים. 
Copyright © 2019 all rights reserved | נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות